Gdzie nadstawiać uszu?

W sieci pojawia się coraz więcej serwisów muzycznych, które za  darmo lub za stosunkowo niską opłatą oferują dostęp do ogromnej ilości utworów. Który z nich wybrać?

Kto pierwszy ten lepszy?

Zanim ruszyła polska wersja serwisu Spotify, którym tak zachwycił się świat, polscy fani muzyki mogli się nią cieszyć w serwisie Deezer, który proponuje 3 rodzaje kont http://www.deezer.com/pl/offers. Utwory na koncie darmowym (Discovery) są ograniczone ilościowo i jakościowo, a przy jego zakładaniu serwis ostrzega o obecności reklam. Zaskakujące jest jednak to, że prócz krótkich przerywników, pojawiających się co kilka utworów i zachęcających do darmowego wypróbowania kont płatnych, wcale ich nie ma (chyba, że dobrze się ukrywają;)).

Łatwość bez zobowiązań

Żeby zacząć korzystać z Deezer.pl nie trzeba ściągać żadnego programu, niczego instalować. Wystarczy zarejestrować się poprzez przeglądarkę, gdzie również odbywa się późniejsze słuchanie. Nie jest też wymagane logowanie się przez Facebooka czy Google (choć możliwe). Jest to ogromną zaletą, gdyż nie każdy ma tam profil, a ci, którzy mają, nie zawsze chcą się dzielić każdym rodzajem aktywności.

Czy znajdę tam wszystko?

Oczywistym jest, że w serwisie tym (jak i w żadnym innym tego typu) nie mieści się cała muzyka świata;). Często użytkownicy przy wyborze kierują się obecnością swoich ulubionych wykonawców (zasoby poszczególnych serwisów różnią się). Spotify chwali się, że codziennie dodaje ok. 20 tys. nowych utworów (http://www.komputerswiat.pl/blogi/blog-redakcyjny/2013/02/deezer-wimp-spotify—porownujemy-serwisy-muzyczne,4.aspx), jednak Deezer nie pozostaje w tyle. Również regularnie uzupełnia swoje zasoby, niejednokrotnie o utwory jeszcze nie dostępne w polskiej sprzedaży.

Serwis ten wydaje się być bardzo wygodny w obsłudze i chociaż korzystam z niego stosunkowo krótko, uważam, że jest zdecydowanie warty polecenia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s